Trenuj bieganie w dzielnicach

Od 14 marca startuje nowy, kolejny cykl treningów biegowych przygotowanych przez Miasto Gdańsk. Uzupełni ofertę programu „Aktywuj się w Gdańsku” realizowanego przez MOSiR od 2013 roku. Zgodnie z jego założeniami, zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu. Udział w nich będzie bezpłatny.

  • Miasto Gdańsk to doskonałe miejsce na realizację różnego rodzaju aktywności fizycznych. Bieganie zaś należy do najpopularniejszych form ruchu. Dostrzegamy to, że liczba biegających gdańszczan stale rośnie. Dlatego inwestujemy w ścieżki biegowe, m.in. wokół zbiorników retencyjnych, czy też w program „Aktywuj się w Gdańsku”, którego ideą jest inspirowanie naszych mieszkańców do dbania o zdrowie i formę – zachęca Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

  • Po gorąco przyjętym przez środowisko biegowe projekcie „Aktywuj się w maratonie”, który przygotowaliśmy przed 1. PZU Gdańsk Maratonem w ubiegłym roku, postanowiliśmy pójść o krok dalej i umożliwić gdańszczanom rozpoczęcie przygody z bieganiem pod okiem profesjonalistów. Bardziej zaawansowani, również znajdą dla siebie wiele cennych wskazówek – dodaje Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR.

By zapewnić jak najszerszą możliwość skorzystania z programu, MOSiR przygotował aż 6 lokalizacji, w których obywać się będą zajęcia. Szlaki treningowe przebiegają głównie w pobliżu zbiorników retencyjnych i po ścieżkach parkowych. Do każdej z nich będzie przydzielony minimum jeden trener, opiekujący się grupą i realizujący z nią program treningów. Uczestnicy otrzymają również porady związane z dietą, przeciwdziałaniu kontuzjom. Zajęcia będą trwały 90 minut.

  • Stogi – park wokół Pustego Stawu (wejście od ul. Nowotnej) – wtorek godzina 18.00
  • Zaspa – Park Reagana (wejście A) w miesiącach: marzec, kwiecień, wrzesień, październik, listopad, grudzień – czwartek godzina 18.00
  • Oliwa – Trójmiejski Park Krajobrazowy (wejście od ul. Wiejskiej) w miesiącach: maj, czerwiec, lipiec, sierpień – czwartek godzina 18.00
  • Orunia – park Oruński (wejście od ul. Nowiny) – czwartek godzina 18.00
  • Osowa – TPK (wejście od ul. Juraty) – sobota godzina 9.00
  • Jasień – pętla wokół zbiornika przy stacji PKM – sobota godzina 9.00
  • Zakoniczyn – pętla wokół zbiornika retencyjnego (wejście od ul. Bergiela i Świętokrzyskiej) – sobota godzina 9.00

Informacje: aktywujsiewgdansku.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.