XI Miejski Konkurs „MOJA POMORSKA RODZINA”

Zarząd Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza uczniów gdańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących na XI edycję Miejskiego Konkursu „Moja Pomorska Rodzina”. Współorganizatorami konkursu są Urząd Miejski w Gdańsku, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gdańsku, Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział Gdańsk oraz Pomorskie Towarzystwo Genealogicznego.

Organizacja konkursu ma na celu zachęcenie jego uczestników do poznania przeszłości swoich przodków oraz dziejów Dużej i Małej Ojczyzny z perspektywy losów rodziny. Prace przyjmowane są w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy IV-VI), gimnazja i szkoły ogólnokształcące oraz w trzech kategoriach w każdej grupie wiekowej: drzewo genealogiczne lub korzenie rodziny, album rodzinny oraz prezentacja multimedialna.

Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w konkursie, a nauczycieli do podjęcia się roli opiekunów uczniów przygotowujących prace do konkursu.

Szczegóły dotyczące konkursu, wykonania prac konkursowych zostały określone w Regulaminie, który jest opublikowany na stronach organizatorów:

www.kaszubi.pl, www.pierwszegimnazjum.pl

Prace konkursowe należy składać w Gimnazjum nr 1 w Gdańsku od poniedziałku do piątku w godz. 8-14 (tel/fax 58 341-09-29). Termin składania prac upływa w dniu 11 kwietnia 2016 roku. Szkoły biorące udział w konkursie zostaną powiadomione o terminie oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu oraz terminie wręczenia nagród i zorganizowania wystawy najlepszych prac (wstępny termin 2 czerwiec 2016 roku).

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Patronat medialny nad konkursem przyjęły redakcje „Dziennika Bałtyckiego” i Radia Gdańsk.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.