Piotr Dwojacki patronem tramwaju

W piątek 29 października 2021 r. na tramwaju Pesa Jazz Duo o numerze bocznym 1078 uroczyście odsłonięto napis z imieniem i nazwiskiem nowego patrona – społecznika, aktywisty miejskiego, wykładowcy akademickiego dr. Piotra Dwojackiego.

Piotr Dwojacki (1967–2017)

Miłośnik Gdańska, aktywista miejski, współtwórca inicjatywy Gdańsk Obywatelski i uczestnik Porozumienia Ruchów Miejskich. Brał udział w dyskusjach dotyczących m.in. polityki krajobrazowej miasta oraz rozwoju Gdańska.

Pierwszy Przewodniczący Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny. Propagował ideę budżetu obywatelskiego i był autorem kilku zwycięskich projektów. Dzięki jednemu z nich „Gdańsk trzyma poziom – lepsze chodniki” wyremontowano m.in. chodniki na Strzyży przy Wojska Polskiego (przy budynkach 15-25) oraz Chrzanowskiego (między Sychty a Chopina)

Doktor nauk ekonomicznych, specjalista ds. zarządzania w biznesie, administracji oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Wieloletni pracownik naukowy Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Zajmował się przygotowywaniem pierwszych opracowań dotyczących funkcjonowania przyszłej Metropolii Gdańskiej. Publikował artykuły naukowe i raporty eksperckie. Doradzał wielu gdańskim przedsiębiorstwom. Zaangażowany w działania na rzecz odrodzenia żeglugi śródlądowej i zagospodarowania Wisły.

Założyciel Fundacji im. E. Kwiatkowskiego, autor wielu publikacji o Eugeniuszu Kwiatkowskim. Pisał felietony do „Dziennika Bałtyckiego” i był redaktorem Wikipedii.

Przede wszystkim jednak dobry i życzliwy Człowiek, który był zawsze merytorycznie przygotowany do dyskusji, zawsze miał czas na rozmowę i nigdy nikogo nie obrażał – był naprawdę człowiekiem dialogu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.