Nowe instalacje i nawierzchnie ulic.

Zakończyły się prace na ul. Kmiecej, która zyskała nie tylko nową nawierzchnię, ale także kanalizację deszczową i oświetlenie. Niebawem zakończą się także roboty na ul. Lindego.

Zakres prac na ul. Kmiecej obejmował budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia wraz z przebudową wjazdów na ul. Kmiecą 5a, 7a, 9a i 11a. Droga została pokryta kostką brukową. Ułożono także bruk na chodnikach i wyprofilowano krawężniki. Koszt inwestycji to ponad 414 tys. złotych.

Niebawem zakończy się także inwestycja na ul. Lindego trwa przebudowa układu drogowego wraz z przebudową kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz kolidujących urządzeń elektrycznych. Jezdnię ulicy Lindego zaprojektowano jako dwukierunkowy ciąg pieszo – jezdny. Nową nawierzchnię stanowi starobruk. W ulicy wydzielono dwie strefy za pomocą koloru kostki (piaskowy – część dla pieszych o szerokości 1,5 m, antracyt-część jezdna o szerokości 3,5 m).  Na końcu ulicy Lindego zbudowano plac do zawracania dla samochodów osobowych. Koszt inwestycji to 1,07 mln zł.

Wykonawcą obu inwestycji jest Firma Budowlano-Drogowa Prasbet sp.j.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.