Wakacje w mieście będą super! Zapisy już trwają

Wakacje w mieście nie oznaczają nudy! Dla dzieci i młodzieży przygotowano ponad 18 800 godzin zajęć i atrakcji: sportowych, artystycznych i naukowych. Na organizację tegorocznego lata w mieście dla młodych mieszkańców Gdańsk przeznaczył blisko 2 mln zł. Zapisy ruszyły 1 czerwca!

– W tym roku możemy zaproponować gdańskim rodzicom jeszcze większą, niż w latach ubiegłych, ofertę letnich zajęć dla dzieci. Tego lata w każdej dzielnicy przygotowano atrakcje, z których będą mogli korzystać mali gdańszczanie. Co ważne, odpłatność za udział w zajęciach jest symboliczna lub w ogóle jej nie ma – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. – W tym roku miasto przeznaczyło 1 732 979 zł na organizację letniego wypoczynku w mieście.

Oferta wakacyjna dostępna w każdej dzielnicy Gdańska

W tym roku rozszerzona została formuła, która sprawdziła się w zeszłoroczne wakacje. Oferta letnich zajęć dostępna jest w każdej dzielnicy Gdańska. Zajęcia przygotowywane są przez szkoły i organizacje pozarządowe oraz poszczególne instytucje miejskie, takie jak m.in. Pałac Młodzieży, Europejskie Centrum Solidarności, Centrum Hewelianum, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Gdański Archipelag Kultury. Podczas zajęć dzieci będą miały zapewnioną opiekę przez minimum osiem godzin dziennie tak, by z oferty miejskich półkolonii mogli skorzystać rodzice pracujący.

– Już 1 czerwca rozpoczną się zapisy na miejską ofertę wakacyjną. Warto podkreślić, że podczas zapisów nie decyduje kolejność zgłoszeń. Każda szkoła ma swoje kryteria naboru na zajęcia. Tak samo Pałac Młodzieży. W tym roku przygotowaliśmy 4210 miejsc dla gdańskich dzieci w 32 lokalizacjach na terenie całego miasta podczas dwóch wakacyjnych miesięcy. Chcemy, aby te dzieci, które zostają latem w mieście, mogły wypocząć i aktywnie spędzić czas, dlatego oferta zajęć jaką przygotowaliśmy, jest bardzo szeroka – opowiada Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

więcej na:  http://www.gdansk.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.