Środowiskowy Dom Samopomocy

Szpital i co dalej? Terapia i warsztaty dla osób chorych psychicznie i ich rodzin

Osoby z problemami psychicznymi wychodzące ze szpitali czy innych placówek służby zdrowia potrzebują pomocy w powrocie do codziennego życia. Tym bardziej, że na wizytę w poradni zdrowia psychicznego czeka się w Gdańsku nawet kilka miesięcy. Takie wsparcie, terapię, psychoedukację zapewnia Stowarzyszenie Przyjazna Dłoń, które dla gdańszczan prowadzi bezpłatny program “Wsparcie w środowisku dla osób chorych psychicznie i ich rodzin”.

( czytaj więcej:  http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Szpital-i-co-dalej-Terapia-i-warsztaty-dla-osob-chorych-psychicznie-i-ich-rodzin-w-Gdansku,a,93449 )

Podopieczni stowarzyszenia mogą liczyć na terapię indywidualną i grupową, udział w grupach wsparcia, warsztatach, terapii zajęciowej, wyjazdy na obozy terapeutyczne. W ramach stowarzyszenia działa m.in Środowiskowy Dom Samopomocy przy ulicy Chopina 42 w Gdańsku, w którym gdańszczanie (po ukończeniu 21 roku życia) długotrwale chorujący psychicznie uczą się funkcjonowania w społeczeństwie.

Ośrodek funkcjonuje jako społeczność terapeutyczna, ukierunkowany jest na rehabilitację psychospołeczną, wzmacnianie aktywności własnej i samodzielności uczestników. Osoby będące podopiecznymi ośrodka mogą korzystać z konsultacji indywidualnych i rodzinnych. Biorą m.in udział w treningu kulinarnym, budżetowym, porządkowym i cotygodniowych wyjściach na spacery, do kina, wystawy.