Pożegnaliśmy Piotra Osiecimskiego

Piotr Osiecimski (21.07.1946 – 30.05.2021)

We środę 9.06.2021 r. pożegnaliśmy śp. Piotra Osiecimskiego.

Najpierw podczas Mszy św. modliliśmy się o spokój Jego duszy, a następnie na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb.

W dniu Imienin Piotra (29 czerwca 2021 r.), który zbiega się z końcem 30 dniowego okresu żałoby, zapraszamy na godz.15 do naszego Sanktuarium na Mszę św. w Jego intencji, a następnie o godz.17 na plac Maczka na koncert dedykowany pamięci Piotra.


Dziś żegnamy w ogromnym smutku naszego Tatę i dziadka naszych dzieci.

Mądrego, dobrego człowieka o szerokich horyzontach i jasnych zasadach.

Tata był najlepszym ojcem i dziadkiem jakiego moglibyśmy mieć.

Stworzyli nam z Mamą piękną, kochającą rodzinę i dom w którym każdy czuł się jak u siebie. Dom otwarty na innych, który był odzwierciedleniem Gdańska, w którym wszyscy są skądś i wszyscy u siebie.

Tato był entuzjastą mocnej herbaty, zimnej kawy i papierowych gazet. Był siłą spokoju, nigdy się nie spieszył. Wiernym kompanem starych przyjaciół. Ojcem, o jakim można marzyć. Cierpliwym, z wyjątkiem odrabiania lekcji z chemii. Był wspaniałym dziadkiem. Dla wnuków zawsze miał czas, a one go uwielbiały. Był słowny, jak obiecał mamie, że przed świętami pomaluje drzwi, to w Wigilię rano przygotowywał front robót.

Kochał Gdańsk i Strzyżę. Tu dorastał, skończył liceum, poznał Mamę, tu spędził całe swoje życie. Uważał Strzyżę za najpiękniejszą dzielnicę nie tylko w Gdańsku, ale i na całym świecie. Był społecznikiem i lokalnym patriotą, ale przede wszystkim był dobrym mężem, ojcem i przyjacielem.

Z mamą obchodziliby dziś 50 rocznicę ślubu.
Może już obchodzą.

Dziękujemy, że z nami byłeś!

Będziemy tęsknić każdego dnia!

Córki Marta i Agata


Drogi Piotrze,

Przez 62lata mieszkałeś na Strzyży, przez ostatnich 18 lat wspólnie pracowaliśmy w Radzie Dzielnicy Strzyża, a przez trzy kadencje byłeś Przewodniczącym Rady.

Przed 10 laty byłeś członkiem założycielem Stowarzyszenia Forum Rad Dzielnicy, w którym przez cały czas działałeś dla rozwoju społeczności lokalnych i podnoszenia roli jednostek pomocniczych m.in. zasiadałeś w Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.

Byłeś też Członkiem Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych, Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Strzyży i innych organizacji, ławnikiem Sądu Okręgowego, przewodnikiem PTTK – odznaczanym wieloma medalami i wyróżnieniami.

Niedawno, gdy wspominaliśmy ostatnie lata słusznie zauważyłeś, że przez prawie dwie dekady codziennej wspólnej pracy ani razu się nie pokłóciliśmy, co w większości było na pewno Twoją zasługą.

Zawsze byłeś gotowy wspólnie pojechać do Urzędu, by walczyć o strzyżańskie sprawy i w naszym duecie to Ty byłeś „Dobrym Policjantem”.

Miałeś czas i serce na drobne, ale niezbędne działania, które składają się na obecny dobrostan naszej Dzielnicy. Cieszyłeś się z prostych rzeczy: postawienia kosza na śmieci, ławeczki na której usiądą seniorzy, tabliczki z nazwą ulic, ale i zabiegałeś o duże projekty. Twoim oczkiem w głowie był teren rekreacyjny na Okazie.

Gdy po Twojej, tak niespodziewane śmierci, patrzę na Strzyżę, to w każdym zakątku dzielnicy przypominam sobie Twoje działania. Podkreślałeś też wielokrotnie, że inni się promują przy okazji każdego zrobionego drobiazgu, a my po prostu działamy i pozostaje to bezimienne.

Wymieniać zasługi można by jeszcze długo, ale nie o to przecież chodzi. Przede wszystkim byłeś Piotrze cichym, spokojnym, pogodnym i dobrym Człowiekiem. Całym sercem Aktywnym Społecznikiem i Lokalnym Patriotą – taki zostaniesz zawsze w naszej pamięci.

Mam nadzieję, że Miłosierny Bóg wynagrodzi Ci całe dobro, które uczyniłeś.

Spoczywaj w pokoju!

Andrzej Witkiewicz


Pogrzeb Piotra Osiecimskiego – Radnego Dzielnicy Strzyża. Współpracował na rzecz mieszkańców dzielnicy od roku 2003. Przez 3 kadencje pełnił rolę Przewodniczącego Rady Dzielnicy. Zmarł człowiek dobrego serca, oddany mieszkańcom i ceniący wartości rodzinne. Śpij Piotrze w spokoju, będziemy pamiętać Twoje zasługi!

Maria Bernolak-Szczypior


W nocy z soboty na niedzielę (dop.30.05.2021) odszedł Piotr. Odszedł nagle, ale spokojnie, tak, jaki miał charakter i jak żył, chociaż wewnętrznie przeżywanych, trudnych zdarzeń przeszedł wiele. Dwa dni przedtem rozmawiał z Barbarą, a kolację przed TĄ nocą spędził z Beatą i Jackiem. Piotr. Kolega i przyjaciel z IX LO, z dzielnicy, a potem z pracy społecznej i nie tylko… Wyważony, sprawiedliwy, chętny do pomocy, życzliwy ludziom. Z dystansem do problemów globalnych, ale wielki orędownik mądrego rozwiązywania ludzkich, często sąsiedzkich, bliskich nam spraw. Nie działał społecznie dla poklasku, czy awansów politycznych, ale autentycznie z wewnętrznej potrzeby. W „naszym” Stowarzyszeniu, „Klubie Przyjaciół Strzyży” był odpowiedzialnym,wieloletnim członkiem Zarządu, znakomitym łącznikiem z Radą Dzielnicy, którą kierował przez trzy kadencje. Tu przypominają mi się różne sentencje o tych, co tak nagle odchodzą. Ze szkolnych przyjaciół ubywa niestety coraz więcej, więc nie odkładajmy/ często zdawkowo/na później naszych spotkań, bo potem żal. Pożegnamy pięknego człowieka, społecznika, patriotę i promotora Strzyży,prawdziwego kolegę i przyjaciela, Piotra Osiecimskiego na Cmentarzu Srebrzysko, w środę 9 czerwca o 12.30. Żegnaj Piotrze!

Aleksander Żubrys


Zachęcam do publikacji w tym artykule wspomnień o Piotrze. Można je przesłać na adres zarzad@strzyza.pl


Msze św. w intencji śp. Piotra Osicimskiego zostaną odprawione w naszym kościele w następujących terminach:
29.06 godz.15.00 od Radnych Dzielnicy
01.08 godz.10.30 zbiorowa
1408 godz.7.00
1508 godz.15.00 zbiorowa
30.08 godz.15.00
05.09 godz.10.30 zbiorowa
09.09 godz.7.00
17.09 godz.18.00
19.09 godz.15.00 zbiorowa
05.10 godz.7.00
27.10 godz.18.00
08.11 godz.18.00 od Zmartwychwstańców

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.