Potrzebna pomoc dla ofiar pożaru !

W nocy z 28 na 29 kwietnia 2015 roku doszło do pożaru mieszkania właścicieli sklepu KASIA Joanny – Katarzyny  i Jana Kowalczys. Udało się Im wraz z synem oraz mamą uciec z płonącego mieszkania i praktycznie nie odnieśli większego uszczerbku na zdrowiu. Ogień strawił prawie cały Ich dobytek, znajdujący się w tym mieszkaniu, a w tym rzeczy osobiste oraz urządzenia gospodarstwa domowego. Mury mieszkania, dach oraz przedmioty trwale z lokalem związane były objęte zakresem ubezpieczenia od ognia i w tym zakresie pogorzelcy najprawdopodobniej uzyskają odszkodowanie od ubezpieczyciela i z tych pieniędzy odbudują spalone mieszkanie.
Okoliczni mieszkańcy, którzy niezwłocznie dowiedzieli się o tym pożarze,  pomagają Im każdy w zakresie swoich możliwości oraz warunków.
Ich warsztat pracy w tym pożarze nie ucierpiał i dlatego to pozwala Im z nadzieją patrzyć w przyszłość.

Zarząd i Radni Dzielnicy Strzyża zwracają się do mieszkańców naszej lokalnej społeczności o wsparcie dla Joanny i Jana Kowalczys. Wszelkie ewentualne datki finansowe w tym zakresie prosimy o przekazywanie bezpośrednio w Sklepie Kasia przy ul. Chrzanowskiego 24 lub na:

rachunek bankowy nr 78 1500 2051 1020 5001 9286 0000 z dopiskiem „darowizna – pożar”.

Przekazywanie ewentualnych innych darów rzeczowych proszę bezpośrednio uzgadniać z Państwem Kowalczys (tel. 58 344 89 28). Prosimy również o poinformowanie Państwa sąsiadów o niniejszym apelu tak, aby ta informacja dotarła do większego grona naszych mieszkańców oraz podmiotów, które mogłyby okazać Im jakąkolwiek pomoc.

Zarząd i Radni Dzielnicy Strzyża w tej sprawie będzie podejmować również inne działania zmierzające do udzielenia Im pomocy przez organizacje i instytucje, które dysonowałyby środkami finansowymi na tego typu zdarzenia losowe. Jeżeli Państwo mają kontakt do takich podmiotów prosimy także o zainteresowanie ich sprawą pomocy dla Państwa Joanny i Jana Kowalczys.

Jednocześnie informujemy, że Państwo Joanna i Jan Kowalczys wielokrotnie wspomagali nas przy organizowaniu festynów osiedlowych, jak również w okresie przedświątecznym w spotkaniach mikołajkowych, przekazując w tym zakresie słodycze dla naszych dzieci.

Postarajmy się w tym trudnym dla Nich okresie o udzielenie Naszym Sąsiadom pomocy stosownej do możliwości każdego z nas.

DSC_0405 DSC_0404

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.