Odpowiedź na uchwałę o SPP

Po prawie roku udało nam się wreszcie uzyskać pisemną odpowiedź na uchwałę Rady Dzielnicy Strzyża w sprawie wniosku o ustalenie strefy płatnego parkowania

Poniżej stanowisko Zarządu Dzielnicy Strzyża w odniesieniu uwag Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni:

ad. – podział na podstrefy

Wielokrotnie Radni Dzielnicy Strzyża w poprzedniej kadencji zabiegali o ustalenie SPP od osi ulicy Szymanowskiego – tak aby tylko budynki inwestycji Garnizon (ok.400mieszkań) znalazły się poza strefą. Niestety Władze Miasta nie dopuściły takiej możliwości, zatem zaproponowaliśmy zgodny z prawem i stosowany w innych miejscach Gdańska, podział na sektory. Wariant jedną podstrefą/strefą dla całej Strzyży (sugerowany przez Urzędników) znaczenie zmniejszyłby korzyści z wprowadzenia SPP dla Mieszkańców obszarów dzielnicy sąsiadujących z Garnizonem – dodatkowych kilkuset uprawnionych do otrzymania identyfikatorów dla mieszkańców. Poza tym zwracamy uwagę, że wiele dzielnic jest objętych SPP tylko w części i jakoś Urzędnicy nie dopatrują się w tym dyskryminacji – na Strzyży wnosiliśmy o objęcie SPP całej dzielnicy, z wyznaczeniem dwóch sektorów/podstref. Przede wszystkim jednak nie uważamy, żeby parkowanie „… wyłącznie na swojej ulicy …” było „dyskryminacją” !!!

ad. – godziny poboru opłat

Skoro na sąsiednim Garnizonie opłaty pobiera się do godz.20 – oczywistym jest, że przy sugerowanych przez GZDiZ zmianach, w godz.17-20 pojazdy parkowały by głównie na Strzyży, a co za tym idzie pozostawały by tam zapewne do rana.

ad. – zerowa stawka opłaty za parkowanie dla Mieszkańców

Nie mamy nic przeciwko, aby Władze Miasta, biorąc przykład z troski o dobro Mieszkańców wyrażonej w przedmiotowym wniosku Rady Dzielnicy Strzyża, wprowadziły zerową stawkę opłaty za parkowanie za pierwszy pojazd na lokal / budynek mieszkalny dla Mieszkańców każdej strefy w Gdańsku  – wręcz do tego zachęcamy – natomiast Rada Dzielnicy Strzyża, zgodnie ze Statutem, może jedynie wnioskować o takie rozwiązanie dla Strzyży.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.