Koncert 31.05.2023 – Piano w naturze na Strzyży

Zapraszamy – środa 31.05.2023 r. pl.Maczka

PIANO W NATURZE NA STRZYŻY – koncert z towarzyszeniem dzwonów rurowych oraz mis kryształowych. Usłyszymy pianistę Tomasza Szwelnika oraz grającą na dzwonach rurowych i innych instrumentach perkusyjnych Aurelię Kurczyńską.„Piano w naturze” jest komunikacją, która otwiera ludzkie serca i pozwala zajrzeć do swojego wnętrza, daje ulgę, ukojenie i radość. To autorski projekt artysty Tomasza Szwelnika. Muzyka Tomasza to kontemplacja naszych pięknych chwil życia połączona z pasją do muzyki, która manifestuje się poprzez dźwięki fortepianu. Improwizacja dla artysty stanowi bodziec do muzycznej terapii dźwiękiem, wewnętrznej podróży, transformacji duszy i połączenia z naturą. Usłyszymy improwizacje, wyjątkowe współbrzmienie dźwięków fortepianu z dzwonami rurowymi oraz innymi instrumentami perkusyjnymi, tworzenie na żywo. Tomasz gra też z intencją uzdrawiania dźwiękiem. Zatem każdy dźwięk, który powstaje może nas przenieść w inny wymiar czasoprzestrzeni, czy medytacji, do głębszego kontaktu z naszym wnętrzem. Na dzwonach rurowych i innych instrumentach perkusyjnych usłyszymy Aurelię Kurczyńską. Zapraszamy na spotkanie z artystami, którzy mieszkali w naszej pięknej dzielnicy Gdańska – Strzyża i razem z nami będą tworzyć to niezwykłe wydarzenie.

 

Informacje o artystach:

Tomasz Szwelnik jest artystą, muzykiem oraz przedsiębiorcą. Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w grze na instrumentach klawiszowych. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, nagrał wiele płyt, muzykę do filmów, spektakli teatralnych. Prowadzi również warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych oraz realizuje projekt „PIANO ICE MAN” i „PIANO W NATURZE” z misją wspierania i pomagania.

Aurelia Kurczyńska jest psychoterapeutą i psychologiem, pracuje indywidualnie i z parami. Z przyjemnością współtworzy razem z Tomaszem muzykę grając na dzwonach rurowych, bębnach i innych instrumentach. Prowadzi teatr, pisze sztuki teatralne, reżyseruje, współprowadzi również warsztaty teatralno-muzyczne dla osób niepełnosprawnych. Zajmuje się także fotografią sceniczną, rękodziełem: tworzy z intencją przepiękne lalki, z przyjemnością nadaje drugie życie wnętrzom i starym meblom. Uprawia ogród i uwielbia robić z jego owoców pyszne domowe, zdrowe przetwory.

 

Koncert finansowany ze środków statutowych Dzielnicy Strzyża w ramach działań integracyjnych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.