Instrukcja głosowania – BO 20120

Głosowanie samodzielne przez Internet – krok po kroku

1. Wejdź na stronę gdansk.pl i kliknij na żółty baner budżetu obywatelskiego z hasłem „Kliknij, aby zagłosować”. Zostaniesz przekierowany do systemu elektronicznego do głosowania.

2. W prawnym dolnym rogu ponownie kliknij „Głosuj”.

3. Przeczytaj informacje o zasadach głosowania.

4. Wpisz dane: PESEL, imię i nazwisko. Zaznacz także dzielnicę, w której mieszkasz.

 WAŻNE! Do głosowania uprawnieni są mieszkańcy Gdańska niezależnie od wieku. W czasie aktywacji głosowania system automatycznie weryfikuje mieszkańców sprawdzając zameldowanie na pobyt stały lub czasowy bądź wpis do rejestru wyborców. Mieszkańcy niezameldowani mogą głosować używając Karty Mieszkańca lub mogą zgłosić się do Urzędu Miejskiego w celu dopisania uprawnienia do głosowania.

 

5. Wpisz numer telefonu lub adres e-mail w celu aktywacji procesu głosowania. Na numer telefonu zostanie wysłany kod aktywacyjny, który należy       wpisać na kolejnej stronie. W przypadku adresu e-mail należy wejść do skrzynki pocztowej i kliknąć na link aktywacyjny.

 WAŻNE! Jeśli maila z linkiem aktywacyjnym nie ma w skrzynce odbiorczej sprawdź skrzynkę spamu. Jeśli w ciągu kilku minut wiadomość nie dotrze skontaktuj się z Urzędem Miejskim w Gdańsku (tel. 58 323 63 37, mail: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl)

 

6. Mieszkańcy poniżej 18 roku życia głosują za zgodą opiekuna prawnego, w taki przepadkach w systemie pojawi się dodatkowe okienko do  wypełnienia i wpisania imienia i nazwiska opiekuna prawnego wraz z zaznaczeniem zgody na udział osoby małoletniej w głosowaniu.

 

7. Po wpisaniu wszystkich danych przechodzi się do głosowania.

 

8. W pierwszej kolejności wybiera się projekty dzielnicowe. Dzielnicę wybiera się z pojedynczej tabelki z napisem „Kliknij, aby wybrać dzielnicę z rozwijanej listy” – po kliknięciu pojawia się lista wszystkich dzielnic Gdańska i wybiera się tę właściwą.

 

5 punktów dzielnicowych można przydzielić dowolnie, rozdzielając punkty pomiędzy kilka projektów w dowolnej dzielnicy lub przydzielając wszystkie na jeden projekt. Projekty wybrane pojawiają się w szarym polu na górze strony. W przypadku pomyłki czy zmiany zdania można kasować punkty poprzez krzyżyk w czerwonym polu.

Klikając na tytuł można zobaczyć wszystkie szczegóły projektu

WAŻNE! Można głosować na projekty w dowolnej dzielnicy czy dzielnicach.

 

9. Klikając „Dalej” w prawym dolnym rogu przechodzi się do wyboru projektu ogólnomiejskiego.

 

Można przydzielić tylko 1 punkt. Można też zrezygnować z przydzielenia punktu –  poniżej tabeli z projektami jest opcja „Nie oddaję punktu na projekt ogólnomiejski”.

 

10. Następnie wyświetli się strona z podsumowaniem wybranych projektów i przyznaną liczbą punktów. Jeśli wybór jest ostateczny należy kliknąć „Potwierdzam wybór wymienionych powyżej projektów”.

 

11. Kliknij pole z napisem „Prześlij punkty”.

 

Jeśli nie zostały przyznane wszystkie z 5 punktów na projekty dzielnicowe pojawia się komunikat z uwagą o nieprzyznaniu wszystkich punktów. Można wówczas wrócić do głosowania i przyznać pozostałe punkty lub zakończyć głosowanie.

 

12. Poniżej podziękowania za głosowania znajduje się informacja potwierdzająca głosowanie i wybrane projekty wraz z punktami. Tę informację można wydrukować na potwierdzenie swojego głosowania. Również na wskazany mail czy telefon zostanie przesłana informacja o wyborze podczas głosowania.

 

KONIEC

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.