Gdańska Parada Niepodległości 11.11.2016 od godz. 9:00.

11 listopada 2016 ulicami Gdańska przejdzie po raz czternasty Parada Niepodległości.

Ponownie w grodzie nad Motławą zamierzamy Narodowe Święto Niepodległości spędzić w radosny sposób, świętując rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Organizatorem Parady Niepodległości jest Stowarzyszenie SUM. Wydarzenie dofinansowano ze środków Miasta Gdańska. Patronat nad XIV Paradą Niepodległości objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

XIV Parada Niepodległości zacznie się o godzinie 9.00 przy ulicy Podwale Staromiejskie. O godzinie 10:00 rozpocznie się przejście Parady ulicami: Podmłyńska – Wielkie Młyny – Rajska – Jana Heweliusza – Korzenna – Kowalska pod pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym. Tam też, około godziny 11:15 nastąpi część finalna wydarzenia. Zakończenie uroczystości przewidujemy na godzinę 11.45, po czym zachęcimy zebranych do uczestnictwa w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę, która tradycyjnie rozpocznie się w samo południe w Bazylice Mariackiej. Część uczestników, w tym grupy zmotoryzowane i rekonstrukcyjne, udadzą się natomiast na Targ Węglowy gdzie będą prezentować się szerokiej publiczności.

Wokół Parady Niepodległości każdorazowo organizujemy imprezy towarzyszące. W tym roku jest to „Wieczór Niepodległości” – możliwość spędzenia wieczorów 10 i 11 listopada w gronie znajomych, w kilkudziesięciu gdańskich lokalach oznaczonych barwami biało-czerwonymi, serwujących „dania narodowe w specjalnych cenach.”

Przybij piątkę polskiej fladze

W tym roku motywem przewodnim, symbolem naszej XIV Parady Niepodległości jest Flaga Biało-Czerwona. Dla uczestników Parady przygotujemy białą tablicę, na której każdy będzie mógł złożyć swój podpis, odrysować dłoń albo zostawić jej odcisk w czerwonej farbie. W ten sposób chcemy stworzyć unikalną flagę, której dolna, czerwona część będzie utworzona z podpisów i odcisków rąk. (….)

Do zobaczenia 11 listopada

Lech Parell, Adam Hlebowicz, Marek Lesiński

Bogna Filipowicz

Specjalista ds.koordynacji projektów

Stowarzyszenie SUM

Tel.: 505 142 007

www.sumgdansk.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.