Gdańsk biega !

Jestem z Gdańska. Startuję!

W niedzielę 23 października po raz kolejny brzeźnieńską plażę zaleje czerwona fala koszulek, a to za sprawą uczestników najbardziej rodzinnej imprezy sportowej w Gdańsku. Już od ośmiu lat frekwencja „Gdańsk Biega” potwierdza, że mieszkańcy naszego miasta są aktywni bez względu na wiek czy porę roku.

Impreza cieszy się niesłabnącą popularnością, gdyż w biegu nie ma numerów startowych, pomiaru czasu oraz klasyfikacji końcowej. Zwycięża każdy kto zdecyduje się wyjść z domu i pobiec indywidualnie, z przyjaciółmi, rodziną czy czworonogim pupilem.

Rozgrzewka ruchowa i kulinarna

Przed startem o godzinie 11:45 przed sceną na plaży biegacze wezmą udział w tradycyjnej rozgrzewce w energetycznych rytmach Zumby. Bieg rozpocznie się o godzinie 12:00. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km. Trasa zostanie wytyczona najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

Mając na uwadze jesienną aurę i porę obiadową organizatorzy przygotują ciepły posiłek dla wszystkich śmiałków, którzy nierzadko w deszczu i wietrze pokonują plażowy dystans. Wszyscy biegacze, po dotarciu do mety, będą mieli okazję zasmakować gorącej zupy z tradycyjnej kuchni polowej. Nie zabraknie też rozgrzewającej herbaty oraz kawy. Z kolei amatorzy fotografii jak co roku będą mogli skorzystać z fotobudki.

Darmowa rejestracja

Aby wystartować w Gdańsk Biega 2016 należy wypełnić formularz dostępny na stronie:

www.gdansk.pl/gdanskbiega/zapisy

Rejestracja jest bezpłatna.

Organizatorzy przygotowali 3500 pakietów startowych w postaci koszulek biegowych. Koszulki będzie można odebrać w sobotę 22 października – w godz. 10:00 – 18:00 w Centrum Handlowym Manhattan /Poziom -1/, al. Grunwaldzka 82, 80-244 Gdańsk Wrzeszcz.

Rejestracja uczestników trwa od 3 do 20 października.

Więcej informacji o Gdańsk Biega 2016 znajduje się na www.gdansk.pl/gdanskbiega

gdansk_biega_2016_03

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.