„Dojrzały smak przygody” – letnie warsztaty dla seniorów

Serdecznie zapraszamy seniorów mieszkających w Trójmieście i okolicy do wspólnych wędrówek w ramach projektu „Dojrzały smak przygody”. Pragniemy zainspirować Państwa do aktywności pokazując piękno przyrody i dziedzictwo kulturowe. Oferta kierowana jest do osób mających potencjał i chęci twórczego i dynamicznego spędzania wolnego czasu, gotowych poświęcić się realizacji pasji i poszerzaniu wiedzy o regionie.
Nasz projekt to kompleksowy cykl warsztatów terenowych, obejmujących zarówno Trójmiasto i jego okolice, jak również obszar województwa pomorskiego. W tym roku proponujemy wyprawy piesze – trasy warsztatów przedstawiamy w załączniku. Prosimy o uwiecznianie okiem obiektywu najpiękniejszych miejsc podczas poszczególnych wypraw. Fotograficzne wspomnienia opublikujemy na naszej stronie internetowej oraz facebooku. Nasze wspólne wędrówki będą odbywały się w środy, poza pierwszym wtorkowym spacerem w dniu 9 czerwca.

Dni Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (termin zostanie ogłoszony później) będą symbolicznym zakończeniem tegorocznego Dojrzałego Smaku Przygody. Podczas spotkania na terenie naszej wspólnej siedziby (ul. Polanki 51) wręczmy Państwu certyfikaty oraz drobne upominki. Wyprawy będę doskonałą okazją do zdobywania Odznak Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Turysta Senior” – szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie:  http://www.pttk.pl/pttk/odznaki/regulamin_odznaka_turysta_senior.pdf

Centrum nie przyjmuje żadnych wpłat od uczestników warsztatów. Uczestnicy wypraw pieszych samodzielnie pokrywają koszty dojazdów, biletów wstępu i ewentualnego posiłku.

Zaproszenie_i_harmonogram_Dojrzaly_2015_druk

Pozdrawiam serdecznie, Jowita Kurach
specjalista

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk
tel: 58 301 80 99,  www.ciee-gda.pl

JEDNOSTKA SAMORZĄDU
WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.