[social size='small' style='light' type='twitter,facebook,dribbble']

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/dante/swift-framework/sf-content-display/sf-page-heading.php on line 59
Budżet Obywatelski 2017 – Projekt nr 4 – OKAZała Strzyża

Ostatecznie do głosowania zakwalifikowanych zostało 254 projekty, z czego 18 to propozycje ogólnomiejskie. Głosowanie na projekty będzie możliwe w dniach 12 – 25 września 2016 r. Głosowanie odbywa się wyłącznie elektronicznie. Głosować będzie można samodzielnie lub w Punktach Konsultacyjnych, które będą znajdować się m.in. w filach bibliotek.

Na Strzyży zakwalifikowane zostały cztery projekty. Rada Dzielnicy Strzyża rekomenduje projekt nr 4:  OKAZała Strzyża

Lokalizacja

Gdańsk-Strzyża ul.Wita Stwosza 77 – części działki nr 35 obr.30 dla której obecnie obowiązujący MPZP dopuszcza przedmiotową funkcję

OPIS

NIE MA POD WZGLĘDEM PRAWNYCH PRZESZKÓD, ŻEBY TEREN KTÓRE WŁADZE MIASTA CHCĄ … DEWELOPEROWI POZOSTAŁ OGÓLNODOSTĘPNYM MIEJSCEM REKREACJI – przez tą inicjatywę chcemy przypomnieć decydentom, że to głos Mieszkańców powinien być decydujący.

OKAZ przez lata pełnił funkcję usługową połączoną z możliwością wypoczynku. Oprócz zieleni ogrodnictwa istniały tu małe ZOO, scena, plac zabaw, siłownia, oczko wodne.

Przez lata uzupełniane nasadzenia stworzyły ciekawą kompozycję we frontowej części działki. Warto ten teren zachować i uporządkować. Planowane jest m.in.: wykarczowanie suchych drzew i krzewów, oczyszczenie i plantowanie terenu, rozsadzenie i uzupełnienie zieleni, odtworzenie ogrodzenia oraz wykonanie alejki. Prostopadła część dz.75 doskonale nadaje się na EKOLOGICZNY PLAC ZABAW. Planujemy m.in.: zachowanie oczka wodnego, wykonanie tuneli i altany z witek wierzbowych, ułożenie pni i głazów, wykonanie labiryntu roślinnego, huśtawki, żywopłotu i ławek.

Wspólnie ocalmy OKAZ

Szacowany koszt

Około 176.000 zł – zgodnie z załączonymi kalkulacjami.

Wkrótce więcej szczegółów na naszej stronie.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.