9.05.2024 – pierwszy dzień jubileuszu 25lecia Rady Dzielnicy Strzyża

We czwartek  9 maja 2024 r.  o godz. 17:00 na Placu Generała Stanisława Maczka odbędzie się Jubileuszowy Koncert z okazji 25 rocznicy powstania Rady Dzielnicy Strzyża połączony z wernisażem prac rękodzielniczych.

Do koncertu zaprosiliśmy zespół „The Workers Band” , który już kilka razy wystąpił na naszych plenerowych spotkaniach z muzyką w ramach poprzednich edycji koncertów „Strzyża w krainie melodii” ciesząc się dużym aplauzem.

Zagrają dla nas znakomici muzycy z Gdańska w składzie:

Stanisław Jackiewicz – piano

Adam Koperwas – gitara

Zbigniew Gura – gitara basowa

Jarosław Wiśniewski – gitara

Nikodem Wojtkiewicz – perkusja

Tomasz Jodłowski – saksofon

Janusz Hardy – wokal

W czasie koncertu i po jego zakończeniu odbędzie się wernisaż prac wykonanych wiosną na warsztatach rękodzielniczych, które odbywały się w siedzibie Rady Dzielnicy. Zaprezentowane zostaną prace powstałe w trakcie spotkań, które gromadzą na Strzyży mieszkańców i mieszkanki spragnione twórczo spędzać czas zgłębiając techniki filcowania i szydełkowania. W efekcie powstały przepiękne kolorowe prace, które zaprezentowane zostaną w otwartej przestrzeni Placu Generała Maczka.

Dodatkowo  pan  Bogdan Malach (autor tekstów piosenek, czynny szaradzista, autorem krzyżówek) przedstawi własne utwory – limeryki  napisane o działaczach z Rady Dzielnicy Strzyża.

Właśnie tego dnia mija dokładnie 25lat od pierwszych wyborów, do wówczas jeszcze Rady Osiedla Strzyża – zapraszamy na tort jubileuszowy.

Liczymy na zainteresowanie Mieszkańców i wspólne uczestnictwo w tym wydarzeniu.

Również w tym dniu GAiT uruchomi specjalną linię tramwajową nr 25 obsługiwaną taborem historycznym na trasie Śródmieście – Strzyża.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.