Z uroczystości obchodów 97 rocznicy odzyskania niepodległości.

Jak informowaliśmy obchody na Strzyży rozpoczęły się już 10 listopada od złożenia kwiatów i oddania hołdu pod pomnikiem Marszałka J. Piłsudskiego przez Prezydenta Miasta Gdańska i zaproszone osoby. W dniu 11 listopada świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej za Ojczyznę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, po której za historycznym wozem bojowym przeszliśmy do Zespołu Szkół nr 1. Część artystyczną przygotowaną przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych, młodzież Gimnazjum nr 1,  Radnych Dzielnicy, Klub Przyjaciół Strzyży, księży Zmartwychwstańców i mieszkańców Strzyży uświetnił koncert solistów Joanny Budnej i Wojciecha Winnickiego przy akompaniamencie Jadwigi Zieniewicz oraz wspólny śpiew piosenek patriotycznych.

Uroczystość została dofinansowana ze środków Miasta Gdańska (poniżej kilka zdjęć jednego z organizatorów i uczestników Piotra Osiecimskiego)

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Twitter
GdanskStrzyza on Twitter
Latest Tweet: https://t.co/gMHX9wM6AP
GdanskStrzyza follows 17 people
Twitter Pic PLKpl Twitter Pic BMWNMP Twitter Pic Pontifex Twitter Pic wiarapl Twitter Pic francisz Twitter Pic ekaipl Twitter Pic Strzyza Twitter Pic Sanktuar